İnsan-Bilgisayar etkileşiminde 3D devrimi

Gelecekte bir gün, yapmak isteyeceğiniz her türlü şeyi ilk olarak tablet bilgisayarınızda 3D modelleme ile ortaya çıkarma şansınız olacak.

3D modelini çıkaracağınız ürün kendiniz için düşündüğünüz bir elbise, mobilya veya çocuğunuzla inşa edeceğiniz legodan kale olabilir. Bir gün, ne yapmak isterseniz isteyin, projenizi ilk olarak 3D platformda görmek, ardından kusursuz biçimde gerçeğe dökmek mümkün olacak. zSpace şirketinin SolidWorks yazılımı ile geliştirdiği 3D platform, mühendisler için geleceğin çalışma ortamlarına ait en iyi ve ilk örneklerden birini temsil ediyor.

zSpace, 3D bir ortamda her türlü mekanik parçanın üzerinde çalışılmasını sağlıyor. Platform, 3D görselliğinde çalışma kapasitesini artırmayı ve mühendislere çok daha kolay analiz yapabilme şansı sunmayı amaçlıyor. Hazırlanan platformun ilk özelliği, kullanıcıya oldukça net, 3D bir görüntü sunması.

Platformun ikinci özelliği, kendisine uyumlu 3D gözlüklerle görüntüyü başınızın hareketine sabitlemesi. Böylece, başınızı hangi yöne çevirirseniz görüntü o yöne hareket ediyor, baktığınız açıya göre konumlanıyor, başınızı görüntüye yaklaştırmanız veya uzaklaştırmanızla yakın ve geniş ölçekli görünüm elde ediliyor.